Úvod > Školka > Letní prázdninový provoz

LETNÍ PRÁZDNINOVÝ PROVOZ 2022

Vážení rodiče,

Vzhledem k současné epidemiologické situaci, vyžadující zachování skupinové izolace, přistoupily mateřské školy na Praze 14 ve vzájemné shodě se zřizovatelem k následující úpravě letního prázdninového provozu. Provoz bude zajištěn přihlášeným dětem v celém měsíci červenci, vždy v jejich kmenové školce tak, aby nedocházelo k nebezpečnému mísení skupin a hrozbě neřízeného přenosu onemocnění SARS-CoV-2. V měsíci srpnu budou všechny mateřské školy na území Prahy 14 uzavřeny.

Cílem těchto opatření je vybalancovat potřebu vyjít vstříc pracujícím rodičům, kteří po posledním velmi náročném roce většinou nemají mnoho zbývající dovolené, a zároveň zajistit bezpečný provoz školky, v homogenních skupinách, nepřerušovaný karanténními opatřeními nebo omezováním provozu z důvodu nedostatku personálu v daných mateřských školách.

Chápeme, že všichni rodiče potřebují čas na naplánování léta, vyřešení dovolených, popřípadě hlídání u babiček, letní A příměstské tábory a jiné další aktivity. Proto se snažíme vám vyjít maximálně vstříc a s co největším předstihem vám dát vědět, jak budou školky v letošním létě fungovat.

Uvědomme si prosím, že toto řešení v žádném případě není pro školky ulehčením situace, na místo jednoho až dvou týdnů provozu bude každá školka v provozu celý měsíc. Je velmi pravděpodobné, že nebudeme mít plný stav personálu, ať už z důvodu karantény, nemoci nebo OČR.

Současné řešení také umožňuje přijetí všech původně přihlášených dětí. V případě střídání otevřených MŠ ve 14denních cyklech z důvodů různých kapacit škol docházelo na většinu termínů k obrovskému převisu dětí (který bychom museli řešit losováním a nemusely by se tak dostat například děti do své kmenové školky nebo oba sourozenci.)

Z důvodu plánovaných oprav a investičních akcí bude pro letní provoz otevřena budova ve Štolmířské a docházka bude realizována ve dvou třídách

V případě jakýchkoliv nejasností či dotazů ohledně letního provozu mne prosím kontaktujte na tel. 603 226 968. Budu se snažit vám vyjít maximálně vstříc.

Mgr. Ivana Průšová

Ředitelka MŠ