Vážení rodiče,

od středy 18.11.2020 je z důvodu karantény zaměstnanců mateřská škola Šestajovická uzavřena. Nákaza Covidem byla dnes prokázána u jedné z paní učitelek.

Sledujte prosím web školky. Další důležité informace se dozvím během zítřejšího dne. Dle informace z hygienické stanice děti zatím nemusí do karantény, protože se chránily rouškami. V případě dalších dotazů mne kontaktujte.

Mgr. Ivana Průšová

ředitelka MŠ-Štolmířská

tel.603 226 968

e.mail: skolstol@volny.cz

Vážení rodiče,

z důvodu stále pokračujících protikoronavirových opatření v celé společnosti, nebude v měsíci listopadu možné platit obědy v hotovosti v MŠ. Těm, kteří nemáte trvalý příkaz, nechá paní hospodářka ve školce složenku, kterou dostanete při vyzvedávání dítěte. Pokud momentálně vaše dítě nechodí a je třeba něco doplatit, budeme vás kontaktovat telefonicky.

Děkujeme za pochopení a vstřícnost v této nelehké době.

Vážení rodiče,

vzhledem k probíhajícím opatřením určeným ke zmírnění šíření nákazy Covid -19 v populaci, jsme se rozhodly od čtvrtka 15.10. 2020 do pondělí 2.11.2020, po dobu uzavření 1. stupně základních škol zrušit všechny vnitřní akce mimo běžný režim MŠ (t.j. kroužek flétny, tanečků a projektové dny MTU).Všechny lekce budou nahrazeny.

Akce, které budou moci probíhat na zahradě MŠ se uskuteční. Zároveň v těchto dnech prosíme vás všechny při příchodu o předávání dětí u vchodu ze zahrady, stejně, jako v jarním období. Rodiče tedy nebudou moci po tuto dobu vstupovat do budovy. Při vyzvedávání dětí zvoňte na jednotlivé třídy a předání dětí proběhne u vchodu do MŠ.

Všechna tato opatření budou trvat pouze po dobu do 2.11.2020

Velmi děkujeme za vstřícnost a pochopení. Toto je jediná možnost, jak riziko nákazy v MŠ eliminovat

ŘÍJEN

Vážení a milí rodiče,
školní rok 2020/2021 začíná 1. září 2020. Organizace adaptace a přivádění i odvádění dětí z mateřské školy bude probíhat obvyklým způsobem, jen s tím rozdílem, že pro pobyt v budově vyžadujeme u rodičů roušku.  Rodiče přivádějí děti do budovy MŠ a po převlečení  je předávají ve vestibulu školy paní učitelce. Nové děti, které rodiče přivádějí v rámci adaptačního režimu odcházejí do třídy společně s dítětem na individuálně dlouhou dobu tak, aby si dítě co nejlépe na nové prostředí i pozdější odloučení od rodičů mohlo přivyknout.
 Všechny další důležité informace ohledně organizace dne, školního roku, plateb a podobně vám budou poskytnuty na schůzce s rodiči, která se uskuteční na zahradě dne 2. 9. 2020 od 16.00 hodin.

Níže naleznete seznam věcí, které budou vaše děti ve školce potřebovat. Věci mají děti uložené v kapsářích v šatnách.

KROUŽKY VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021

Tanečky- kroužek se koná v prostorách MŠ každé úterý. První lekce bude od října 2020 nejspíš od 14:30- 15:10 hod. Cena za celý rok tj. od října do května bude pravděpodobně jako v loňském roce 1900,-Kč.

Plavání- kroužek bude probíhat každou středu od 8:00 do 9:00 hod. Děti, přihlášené na kroužek, musí přicházet v 7:30 hod s batůžkem, ručníkem, plavkami a silikonovou plaveckou čepicí do školky (z MŠ již jdou s paní ředitelkou). První lekce bude od září 2020. Cena bude jako v loňském roce, vypočítána z počtu lekcí, cena jedné lekce činí 75,-Kč. Přivádění dětí je možné pouze do školky, nikoli k bazénu.

Mateřská škola má keramickou dílnu s vypalovací pecí a během celého školního roku vyrábějí všechny děti nejrůznější výrobky z keramiky, které si odnášejí domů.

Pozastavena docházka do MŠ bude každému dítěti, které nebude mít zaplacené stravné do 10. dne každého měsíce.

Prosíme rodiče, aby četli nástěnku v atriu MŠ.

Prosíme rodiče, aby omlouvali své děti na telefoních číslech MŠ do 8:00h nebo ústně v MŠ.

Děkujeme.

stolmirska_foot