Úvod > STARÁ STRUKTURA - SMAZAT po kontrole zákazníkem > Aktuality Šestajovická

AKTUALITY

Vážení a milí rodiče, s radostí vás informujeme, že jsme se konečně dočkaly a od příštího pondělí 3.5. otevíráme školku v plném rozsahu. To znamená pro všechny naše děti bez rozdílu věku, bez testů a bez dalších omezení! Budeme se na vás těšit v pondělí ráno! :-)

Informace pro školy a školská zařízení-změny ke 3. 5.pdf

Zápis do ZŠ Hloubětínská:

Informace k provozu mateřské školy od 12.4.2021

Vážení a milí rodiče,

dle rozhodnutí MŠMT ze dne  6. 4. 2021 bude od pondělí 12. 4. 2021 obnoven provoz mateřských škol v mimořádném režimu. Ten spočívá  v docházce zatím pouze předškoláků (t.j. dětí s povinnou předškolní docházkou, narozených nejpozději do 31.8.2015). Děti budou rozděleny do skupin maximálně 15 dětí. Denní režim zůstane stejný, jako v běžném provozu, bude jen navýšena, dle možností, doba pobytu na zahradě, kde budou probíhat i aktivity, které se většinou konají ve třídě.

Děti budou 2x týdně ( pondělí, čtvrtek) za účasti rodičů testovány antigenními testy, kde se odběr provádí pouze z kraje nosu. Vyčleňte si proto prosím na příchod do školky větší časovou rezervu (20 minut) a dostavte se s dítětem nejpozději do 7.40, aby do 8.00 mohly být všechny děti ve třídách.

Prohlédněte si prosím přiložené materiály, které nám byly doručeny z MŠMT.

V případě jakýchkoliv dotazů mne kontaktujte na 603 226 968.

Testování diagram.pdf

Kontrolní seznam příznaků covid-19 u dětí, žáků a studentů.pdf

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 12. DUBNA 2021.docx.pdf

Opatření ve školách s 1. fází rozvolnění dne 12. 4. 2021.pdf

Opatření obecné povahy.pdf

Nejčastější dotazy

LETNÍ PRÁZDNINOVÝ PROVOZ

Vážení rodiče,

Vzhledem k současné epidemiologické situaci, vyžadující zachování skupinové izolace, přistoupily mateřské školy na Praze 14 ve vzájemné shodě se zřizovatelem k následující úpravě letního prázdninového provozu. Provoz bude zajištěn přihlášeným dětem v celém měsíci červenci, vždy v jejich kmenové školce tak, aby nedocházelo k nebezpečnému mísení skupin a hrozbě neřízeného přenosu onemocnění SARS-CoV-2. V měsíci srpnu budou všechny mateřské školy na území Prahy 14 uzavřeny.

Cílem těchto opatření je vybalancovat potřebu vyjít vstříc pracujícím rodičům, kteří po posledním velmi náročném roce většinou nemají mnoho zbývající dovolené, a zároveň zajistit bezpečný provoz školky, v homogenních skupinách, nepřerušovaný karanténními opatřeními nebo omezováním provozu z důvodu nedostatku personálu v daných mateřských školách.

Pandemie nám za poslední rok ukázala, že mnoho věcí nebude moci fungovat tak, jak jsme doposud byli zvyklí. V současné situaci, kdy zbývá zhruba dva a půl měsíce do prázdnin a s velkým očekáváním konečně znovu otevíráme mateřské školy, pouze však pro děti plnící povinnou předškolní docházku a jen ve skupinách do patnácti dětí a s velmi přísnými režimovými opatřeními, nikdo nedokáže říct kdy a za jakých podmínek budou školky otevřené i pro ostatní děti.

Chápeme, že všichni rodiče potřebují čas na naplánování léta, vyřešení dovolených, popřípadě hlídání u babiček, letní tábory a jiné další aktivity. Proto se snažíme vám vyjít maximálně vstříc a s co největším předstihem vám dát vědět, jak budou školky v letošním létě fungovat.

Uvědomme si prosím, že toto řešení v žádném případě není pro školky ulehčením situace, na místo jednoho až dvou týdnů provozu bude každá školka v provozu celý měsíc. Je velmi pravděpodobné, že nebudeme mít plný stav personálu, ať už z důvodu karantény, nemoci nebo OČR.

Současné řešení také umožňuje přijetí všech původně přihlášených dětí. V případě střídání otevřených MŠ ve 14denních cyklech z důvodů různých kapacit škol docházelo na většinu termínů k obrovskému převisu dětí (který bychom museli řešit losováním a nemusely by se tak dostat například děti do své kmenové školky nebo oba sourozenci.

Dětem, které byly původně přihlášeny na letní provoz v různých mateřských školách bude tedy umožněno navštěvovat vlastní mateřskou školu v měsíci červenci.

V případě jakýchkoliv nejasností či dotazů ohledně letního provozu mne prosím kontaktujte na tel. 603 226 968. Budu se snažit vám vyjít maximálně vstříc.

Mgr. Ivana Průšová

Níže naleznete seznam věcí, které budou vaše děti ve školce potřebovat. Věci mají děti uložené v kapsářích v šatnách.

KROUŽKY 1. POLOLETÍ

PLAVÁNÍ

Každý čtvrtek.  Cena: 1.125,-/ 15 lekcí

Na plavání děti potřebují: batůžek - plavky, ručník, silikonovou                              plaveckou čepici, 2x igelitovou tašku (větší pytlík), pantofle do sprchy dle uvážení.

TANEČKY

Každý čtvrtek odpoledne od 14:45 - 15:25 hod.

Tanečky začínají od října.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ A INFORMACE PRO RODIČE

Prosíme rodiče, aby omlouvali své děti na telefonních číslech MŠ do 8:00 hod.

Děkujeme.

Postup při nemociHygienická stanice hl. města Prahy

Pozastavena docházka do MŠ bude každému dítěti, které nebude mít zaplacené stravné do 10. dne každého měsíce.